Kimdir ?

KİMDİR ?


DOĞAÇLAMACI İNŞAAT MÜHENDİSİ

5 Ağustos 1984 yılında, İstanbul’da doğan Talat Pamuk, 2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Lise ve üniversite yıllarında, metin yazarı ve oyuncu olarak başladığı amatör tiyatro hayatına, YÜO’nun ardından, 2007 yılında doğaçlama sahnesine adım attığı Mahşer-i Cümbüş ile devam etti. Topluluktan aldığı 2 yıllık eğitimin ardından, başta Kontratak olmak üzere Mahşer-i Cümbüş’giller adı altında, çok farklı oyunda sahne aldı ve topluluğun öğrenci ve atölye gruplarına eğitmen olarak ders vermeye başladı.

 

2014 yılında Mahşer-i Cümbüş çatısından ayrılarak Hayal Mesaisi adı altında kendi ekibini kurdu. Hayal Mesaisi ekibinin kurucusu, sanat yönetmeni olarak, Mizahiyet Teorisi, Sahne Kadının! ve Simple Present Sense ekiplerinde oyuncu, sunucu ve eğitmen olarak görev aldı. Bu süreçte, Bizbize isimli doğaçlama tiyatro topluluğu ile de oyuncu ve moderatör olarak sahne aldı. 2 sezon boyunca, Dilek Çelebi ve Osmantan Erkır ile birlikte BKM’de kurdukları proje olan “BKM Mutfak Doğaçlama Tiyatro Ligi” çerçevesinde analist sunuculuk görevini üstlendi. Merkezi Kanada’da bulunan “International Theatresports Institute” çatısında, 1 seneliğine Doğu Avrupa bölge koordinatörü olarak görev yaptı. 2 sezon boyunca, İstanbul’dan birçok farklı ekibi ağırlamış olan “Hayal Mesaisi Doğaçlama Tiyatro Turnuvası” kapsamında da moderatör ve jüri üyesi olarak görev aldı. Farklı atölyeler ve ekipler ile doğaçlama tiyatro eğitmenliği ve oyunculuğuna halen devam etmektedir.

ÇEVİRMEN & İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ

   Üniversite yıllarında pazar araştırma firmalarına serbest (freelancer) İngilizce çevirmen ve bireylere özel İngilizce dersler veren Talat Pamuk, 2009 yılında YTÜ’den İnşaat Mühendisi olarak mezun olup, teğmen statüsünde askerlik görevini tamamladıktan sonra, sivil hayata dönüşünde EHE Dil Hizmetleri ofisini kurdu. Bu çatı altında, 2017 yılına kadar çevirmenlik ve özel dil dersi (hem yabancılara Türkçe, hem de yerlilere İngilizce dersler) hizmetleri vermeye devam ederken, bir yandan da Onur Dershanesi, English Time gibi kurumlarda sınıf öğretmenliği yaptı. Ayrıca 2012 – 2017 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık lisans programından mezun olarak, çeviri alanında da üniversite diploması edinmiş oldu. Halen, serbest çevirmen olarak çeviri hizmetleri sunmaya ve öğrencileri için İngilizce dersler vermeye devam etmektedir.

2014 Wordpress tarafından güçlendirilmiştir, Goodnews Teması Momizat Takımı tarafından yaratılmıştır.